Akcie
22 Aug 2020
Výlet na Starý hrad
Ahojte skauti a vĺčatá, už nás čaká posledný prázdninový výlet tentokrát to bude vysnívaný Starý hrad.
Stretneme sa 22.8.2020 o 9.00 pri kaplnke sv. Floriána.
Nezabudni si zobrať skautskú šatku , jedlo a pitie na celý deň.
Predpokladaný návrat 15.30-16.30
Tešia sa na teba radcovia a vodcovia.
14 Aug 2020
Piatkové skautské hry
Skautov a priaznivcov skautingu pozývame na piatkové skautské hry.
Stretneme sa každý piatok (14.8., 21.8., 28.8.) o 18:30 na školskom dvore pri našej klubovni pred CVČ.
Začíname 14.8. táborovou klasikou: Boj o šatku - šatkovaná.
Predpokladaný koniec o 20:00.
Cieľom je aby sme sa stretli a zažili pravý herný adrenalín.
Tešia sa na vás vodcovia a Ľubo
08 Aug 2020
Výlet sedlo Žiarce
Dňa 8.8.2020 nás čaká výlet na sedlo Žiarce.
Stretneme sa o 9.00 na zástavke Koňhorská pri hlavnej ceste. Pôjdeme spolu na trochu dlhší výlet. Potrebuješ si zobrať jedlo a vodu na celý deň. Pršiplášť a nezabudni na turistickú obuv a skautskú šatku.

Predpokladaný návrat medzi 15.30 -16.30. Tešíme sa na teba.
21 Jul 2020
Výlet na Starý hrad
Dňa 21.7.2020 nás čakal prvý výlet na Starý hrad. Počasie nám neprialo a tak sme sa rozhodli že ostaneme na blízku a urobíme si jeden skautský deň na tábore. Deň plný zábavy a hier. Nechýbal ani nástup a rozcvička. Samozrejme že pršalo ale dúfam že sa všetkým táborový deň páčil. Tak dúfam že prídeš aj na druhý výlet 8.8.2020. Tešíme sa na teba.
12 Jul 2020
Letné prázdninové výlety 2020
Milí skauti a vĺčatá.

Kedže tento rok nebude skautský tábor poďme spolu na prázdninové výlety. Máme naplánované tieto výlety:

21.7.2020 utorok Starý hrad - hľadanie denníka presunuté na 22.8.2020
8.8.2020 sobota - sedlo Žiarce- skautské hry
22.8.2020 sobota - Starý hrad v prípade nepriazdnivého počasia sledujte stánku ak by sa výlet zrušil budeme Vás touto cestou informovať.

Tešia sa na Vás radcovia, starší skauti a vodcovia.
30 May 2020
Výsledková listina oddielovej etapovky
​Výsledková listina pre prázdninovú hru skautiek:
Emka Zavoďančíková 12b
Bianka Pekárová 8b
Miška Lovasová 20b

Zbor
Varínsky 152.zbor Javorov je nižšou organizačnou zložkou jednej z najväčších mládežníckych organizácii - Slovenského skautingu.Je tak súčasťou veľkej medzinárodnej rodiny skautov a skautiek po celom svete.Viac na www.skauting.sk V súčasnosti vo Varíne máme približne 60 členov.

V zbore pracujú 2 oddiely:
- 1.oddiel Varín - vodca Marek Cvacho. V tomto oddiely pracuje jedna družina Jeleňov a potom skupina rodinného skautingu
- 2. oddiel skautiek Varín - vodca Monika Halúsková. Jej zásluhou máme dnes 6 družín dievčat Mimoni, Kvapky, Zebry,Vrrčatá, .. a nové Melóniky

Prečo JAVORE?
Začiatky skautského hnutia vo Varíne siahajú až do roku 1930, kedy učiteľ Bohuš Mackú založil prvú družinu chlapcov. Po troch prestávkach v histórii Varína, sme sa rozhodli, že obnovíme skauting v našej rodnej dedine. A tak 13.12.2013 sa stretli 3 skautské rodinky a podujali sa na neľahkú cestu,odovzdať posolstvo Badena-Powella a naučiť deti radosti z pohybu v prírode. Zorganizovali prvý tábor a v máji 2014 sme sa stali členmi Slovenského skautingu. Meno aj číslo sme zvolili podĺa našeho bývalého vodcu, náčelníka brata Javora.

Prečo Skauting?
Skauting združuje dobrovoľníkov,ktorí chcú pracovať s detmi a tiež na raste seba samého. Skauti sa učia pracovať v tíme a viesť skupinu ľudí, riešiť problémy, komunikovať, vyjadrovať svoje názory a prezentovať sa, manažovať projekty, pripravovať, organizovať program i náročné akcie pre druhých. Skauting je predovšetkým výchova osobnosti, učí poznávať samého seba, pracovať sa sebe, získava voľu prekonávať svoje slabé miesta a postarať sa o seba a svoje potreby.

Čo robíme?
Skautské oddiely sa členia na menšie skupiny - družiny, v ktorých je 6 - 8 chlapcov alebo dievčat. Vedie ich starší, skúsenejší rovesník - radca. Na čele oddielov je dospelý vodca, prípadne vodcovský tím. Činnosť našich skautských oddielov prebieha počas celého roka. Každotýždenné družinovky sú venované učeniu sa rôznych životných zručností, hrám, športovaniu. Poriadame rôzne akcie, výlety do prírody a letné tábory.

Chceme stále napredovať...
Snažíme sa, aby čas detí, ktoré nám rodičia zverili, bol využitý účelne a rozvíjal hodnoty, na ktorých je skauting postavený – čestnosť, priateľstvo, pomoc druhým, duchovno a pozitívny prístup k životu.

Snažte sa zanechať tento svet o trochu lepším, ako bol, keď ste sem prišli... posolstvo BP
zbor
TEN osudný výstup
Skautský tábor Chlebnice 2015
Štatutár zboru
Zuzana Bukovinská (Šumienka)
M.R.Štefánika 372
013 03 Varín

zástupca zborovového vodcu:
Monika Halúsková (Polárka)

Klubovňa
Zakladná škola Ondreja Štefku vo Varíne
budova Centra Voľného Času
M.R.Štefánika 431, 013 03 Varín
Údaje pre poukázanie 2%
Názov: Slovenský skauting, 152. zbor Javorov Varín
Právna forma: Občianske združenie, organizačná zložka
M.R.Štefánika 372
013 03 Varín
IČO: 00598721/0910
Číslo účtu: SK8383300000002500608353 (Fio Banka a.s.)